Rejs wędrowny

Rejs wędrowny po Mazurach
Rejs wędrowny po Mazurach

Terminarz

1.
Od
23.06.2024
do
06.07.2024
14
dni
ostatnie 5 wolnych miejsc.
2.
Od
07.07.2024
do
20.07.2024
14
dni
3.
Od
21.07.2024
do
03.08.2024
14
dni
4.
Od
04.08.2024
do
17.08.2024
14
dni

Cena

3190
PLN
Opłata zawiera zakwaterowanie, wyżywienie, NNW, opiekę, opłaty portowe i biwakowe

Zaliczka

*
*

Opłaty dodatkowe

255
PLN
za dojazd Łódź – Warszawa – Wilkasy – Warszawa – Łódź
*
*

Zapisz się teraz!

Mazurski rejs wędrowny

Gdzie się odbywa?

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich (port rozpoczęcia – AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin). Trasa jest wybierana przez Komandora rejsu i w trakcie rejsu dostosowywana do bieżących warunków pogodowych i potrzeb zaopatrzeniowych. Preferujemy ciche biwaki, kameralne ogniska i wieczorne szanty.

Co się tam dzieje?

Rejsy wędrowne organizowane przez „Albatrosa” przygotowane są dla tych, po raz pierwszy jadą na tego typu wakacje. Chcieliby poznać podstawy żeglarstwa i miło spędzić dwa tygodnie na wodzie. Oprócz możliwości zwiedzenia urokliwych zakątków taki rejs daje możliwość zdobycia doświadczenia w różnych portach. Wędrowne szkolenie chroni przed staniem się tzw. „żeglarzem jednego portu i jednej zatoczki”. Uczestnicy znajdują się codziennie w innych warunkach pogodowych i geograficznych, nabywają umiejętności przeprawiania się przez śluzy i kanały, uczą się kłaść i stawiać maszty, rzucać kotwicę, stawać na boi. Słowem – zdobywają praktyczne umiejętności niezbędne do samodzielnej żeglugi śródlądowej.

Wymagania

  • Ukończone 14 lat

Kto prowadzi jacht?

Kadrę stanowią wyłącznie nasi wychowankowie, których dobrze znamy i cenimy za ich umiejętności dydaktyczne i zdolności komunikacji międzyludzkiej.

Na jakich łodziach pływasz?

Uczysz się na naszych własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych jachtach kabinowych.W skład naszej armady wchodzą: Bolero 805, Antila, Viva 700.

Skład załogi rejsowej

to 5 do 7 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik – opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt liczną grupą młodych ludzi. Ograniczona ilość uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie

W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się żywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka, która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Po ciężkim dniu nauki manewrowania jachtem codziennie zapewniamy świetną zabawę – ogniska, gitarę i śpiew !!

Zapewniamy

  • zakwaterowanie na jachtach Tango sport, Bolero 805, Antila, Tango Czarter,
  • pełne wyżywienie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • opiekę sprawdzonej kadry,
  • pełen program szkolenia z obsługi jachtu,
  • opłaty portowe i biwakowe,
  • wspaniałą atmosferę i świetną zabawę.

Zapisz się teraz!

Masz pytania? Dzwoń teraz

kpt. Przemek Stańczyk
(możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)

Scroll to Top