Rejs szkoleniowy – stopień żeglarza jachtowego

Szkolenia żeglarskie na Mazurach
Rejsy odbywają się na Mazurach

Terminarz

1.
Od
23.06.2024
do
06.07.2024
14
dni
brak wolnych miejsc.
2.
Od
07.07.2024
do
20.07.2024
14
dni
brak wolnych miejsc.
3.
Od
21.07.2024
do
03.08.2024
14
dni
brak wolnych miejsc.
4.
Od
04.08.2024
do
17.08.2024
14
dni
Cena LAST MINUTE 2800 ZŁ .

Cena

3290
PLN
Opłata zawiera zakwaterowanie, wyżywienie, NNW, opiekę, opłaty portowe i biwakowe

Zaliczka

*
*

Opłaty dodatkowe

255
PLN
za dojazd Łódź – Warszawa – Wilkasy – Warszawa – Łódź
*
*
125
PLN
opłata egzaminacyjna PZŻ na stopień żeglarza jachtowego
*
*

Zapisz się teraz!

Rejs zawierający szkolenie na stopień żeglarza jachtowego zakończony egzaminem na patent*

*podana opłata egzaminacyjna PZŻ na stopień żeglarza jachtowego dla osób uczących się poniżej 26 roku życia.

Uprawnienia do zdobycia:

*stopień żeglarza jachtowego uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych do 8,5 metra długości kadłuba po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej

Gdzie się odbywa?

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich (port rozpoczęcia – AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin). Trasa jest wybierana przez Komandora rejsu i w trakcie rejsu dostosowywana do bieżących warunków pogodowo-szkoleniowych.

Co Ci daje ten rejs?

Uzyskujesz niezbędną wiedzę (praktyczną i teoretyczną) do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego (możesz do niego przystąpić na koniec szkolenia), który jest zwieńczeniem kursu (przyjazna, wolna od stresu atmosfera, którą tworzą egzaminatorzy pozwoli każdemu swobodnie przejść przez ten nieprzyjemny etap zdobywania wymarzonych uprawnień).

Co się tam dzieje?

Rejsy szkoleniowe organizowane przez „Albatrosa” to idealne połączenie szkolenia żeglarskiego i rejsu wędrownego. Przygotowane są dla tych, których codzienne stacjonarne szkolenie nuży. Oprócz możliwości zwiedzenia urokliwych zakątków Mazur, rejs taki daje możliwość pełnej realizacji programu szkolenia na stopień żeglarza jachtowego. Atutem takiej formy zdobywania uprawnień jest różnorodność spotykanych na wodzie sytuacji.
Na szkoleniach stacjonarnych manewrówka odbywa się zawsze w tym samym miejscu i ilość sytuacji żeglarskich jest bardzo ograniczona. Wędrowne szkolenie chroni przed staniem się tzw. „żeglarzem jednego portu i jednej zatoczki”. Uczestnicy znajdują się codziennie w innych warunkach pogodowych i geograficznych, nabywają umiejętności przeprawiania się przez śluzy i kanały, uczą się kłaść i stawiać maszty, rzucać kotwicę, stawać na boi. Słowem – zdobywają praktyczne umiejętności niezbędne do samodzielnej żeglugi śródlądowej.

Wymagania

  1. Ukończone 14 lat
  2. Niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców na uczestnictwo w kursie, do pobrania w zakładce kontakt

Kto szkoli?

Kadrę stanowią wyłącznie nasi wychowankowie, których dobrze znamy i cenimy za ich umiejętności dydaktyczne i zdolności komunikacji międzyludzkiej.

Na jakich łodziach się uczysz?

Uczysz się na naszych własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych jachtach kabinowych. W skład naszej armady wchodzą: Bolero i Viva 700

Skład załogi rejsowej

Zależnie ma jachtu jest to 5 do 7 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik – opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt liczną grupą młodych ludzi. Ograniczona ilość uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie

W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się żywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka, która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Po ciężkim dniu nauki manewrowania jachtem codziennie zapewniamy świetną zabawę – ogniska, gitarę i śpiew!

Zapewniamy:

  • zakwaterowanie na jachtach Viva 700, Bolero805
  • pełne wyżywienie
  • ubezpieczenie NNW
  • opiekę sprawdzonej kadry
  • pełen program szkolenia na stopień ŻEGLARZA JACHTOWEGO
  • opłaty portowe i biwakowe
  • wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

Zapisz się teraz!

Masz pytania? Dzwoń teraz

kpt. Przemek Stańczyk
(możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)

Scroll to Top