Rejs regatowy

Rejsy regatowe po Mazurach
Rejsy regatowe po wielkich jeziorach mazurskich

Terminarz

1.
Od
07.07.2024
do
20.07.2024
14
dni
brak wolnych miejsc.
2.
Od
21.07.2024
do
03.08.2024
14
dni
3.
Od
04.08.2024
do
17.08.2024
14
dni
Cena LAST MINUTE 2800 ZŁ .

Cena

3195
PLN
Cena zawiera zakwaterowanie, wyżywienie, NNW, opiekę, opłaty portowe i biwakowe.

Zaliczka

*
*

Opłaty dodatkowe

255
PLN
za dojazd Łódź – Warszawa – Wilkasy – Warszawa – Łódź
*
*

Zapisz się teraz!

Gdzie rozpoczyna się rejs?

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich – port rozpoczęcia i zakończenia: Akademicki Związek Sportowy Wilkasy nad jeziorem Niegocin.

Jak wygląda rejs?

Uczestnicy są podzieleni na 5 osobowe załogi i zakwaterowani na jachtach TANGO 730 SPORT. Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia ścigają się na wyznaczonych i omówionych uprzednio trasach.

Ideą Rejsu regatowego jest przygotowanie uczestników do startu w regatach. Obóz ma charakter szkoleniowy. Podczas rejsu odbywać się będą wykłady dotyczące teorii pływania regatowego, pozwalające na zapoznanie się z obowiązującymi regułami współzawodnictwa oraz przepisami Komisji Regatowych. Uczestnicy nauczą się odpowiedniego trymowania jachtu, poznają taktyki pływania. Teorię wykorzystamy w praktyce poprzez codzienne ćwiczenia pod okiem doświadczonych instruktorów.

Podczas rejsu uczestnicy będą mieli okazję wystartować i sprawdzić swoje nabyte umiejętności w regatach w zależności od terminarza imprez na Wielkich Jeziorach Mazurskich a podczas ostatniego turnusu wezmą udział w Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych A wieczory?? Ogniska, szanty….

Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości – Mikołajek, Giżycka, Węgorzewa. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec. Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa regatowego.

Zapewniamy

  • zakwaterowanie na jachtach Tango730 Sport
  • pełne wyżywienie
  • ubezpieczenie NNW
  • opiekę sprawdzonej kadry
  • opłaty portowe i biwakowe
  • wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

Dla kogo rejs?

Rejs regatowy przeznaczony jest dla osób z umiejętnościami i doświadczeniem żeglarskim – osób, które chcą sprawdzić się jako członkowie regatowego teamu oraz dowiedzieć się jak pływać szybko. Wymagane jest posiadanie patentu żeglarskiego. Uczestnicy muszą mieć jedynie ukończone 16 lat.

Skład załogi rejsowej.

Załogi liczą 5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik – opiekun. Grupa całego rejsu liczy max. 25 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi. Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie.

W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się wyżywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka, (przez niektórych zwana “inteligentką “ ;)), która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Czy rejs jest bezpieczny?

Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne – jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie – doświadczony Sternik.

Zapisz się teraz!

Masz pytania? Dzwoń teraz

kpt. Przemek Stańczyk
(możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)

Scroll to Top