Półkolonie Wake & Swim  - z Mistrzem Polski

                    Łódź Stawy Stefańskiego

                   Wake&Roll Park ul. Patriotyczna 3

                            

 

 

 

Półkolonie  to oferta skierowana do dzieci, które chcą rozpocząć

przygodę z pływaniem na wake'u pod okiem dwukrotnego Mistrza Polski - Mateusza Gaworskiego.
Proponujemy pięciodniowe turnusy dla dzieci w wieku 8-15 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program :

Półkolonie odbywają się od poniedziałku do piątku (razem 5 dni) w godzinach 07:00 -16:00.
W programie zajęcia sportowe ogólnorozwojowe w formie rozgrzewki

prowadzonej przez trenera, nauka pływania na wake'u pod okiem instruktora, 

nauka prowadzenia motorówki - manewrówka, zajecia basenowe.

 

 

 

 

 

 

 

 .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plan dnia :
-
07.00 – 08.00 - zbiórka, rozgrzewka 
-09.00 – 12.00 - zajęcia na wodzie - wake i motorówka 
-12.00 – 12.30 - obiad  
-
12.30 – 13.00 - wyjazd na basen
-13.30
 - 15.00 - zajęcia basenowe 
-15.30 - 16. 00 - odbiór dzieci z basenu

Terminarz

WAKE I    02 07 - 06 07 2018 

WAKE II   09 07 - 13 07 2018

WAKE III  16 07 - 20 07 2018 

WAKE IV  23 07 - 27 07 2018

WAKE V   30 07 - 03 08 2018  

WAKE VI  06 08 - 10 08 2018 

 

 

Cena 895 zł 

 

 

 

 

Cena zawiera
Wyżywienie (obiad i owoce w trakcie dnia),
 wodę do picia, ubezpieczenie NNW,

realizację programu półkolonii (z uwzględnieniem warunków atmosferycznych),

opiekę trenerów - instruktorów oraz ratownika WOPR, codzienne zajecia z pływania na desce w Wake & Roll Park pod okiem Mistrza Polski :) !!,  nauka prowadzenia motorówki - manewrówka, zajecia basenowe pod okiem ratownika

 

Cena nie zawiera
Noclegów.

Masz pytania ?  Dzwoń teraz 603 677 788 kpt Przemek Stańczyk

 

Kursy na stopień Sternika Motorowodnego w Łodzi

sezon zaczynamy 14 kwietnia 2018

 

Terminy indywidualne umawiamy pod nr 603 67 77 88  

 

 

 

Uprawnienia sternika motorowodnego pozwalają na: prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń mocy (w tym skuterów wodnych) oraz prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba poniżej 12 m po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej.
 

Masz pytania ? Dzwoń teraz + 48 603 67 77 88 kpt. Przemek Stańczyk Możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17.   


Gdzie się odbywa kurs?

- zajęcia teoretyczne: Łódź ul. PiotrkowsKA 36, Yacht Club Albatros

- zajęcia praktyczne: Stawy Stefańskiego Łódż - Górna 

                                    

Co Ci daje ten kurs?
Uzyskujesz niezbędną wiedzę (praktyczną i teoretyczną) do egzaminu na stopień sternika motorowodnego (możesz do niego przystąpić na koniec szkolenia), który jest zwieńczeniem kursu. Przyjazna, wolna od stresu atmosfera, którą tworzą egzaminatorzy pozwoli każdemu swobodnie przejść przez ten nieprzyjemny etap zdobywania wymarzonych uprawnień.

Jak wygląda egzamin?
Część teoretyczna jest przeprowadzana w formie pisemnej. Zdający w ciągu 90 minut musi odpowiedzieć na 75 pytań testowych (jednokrotnego wyboru).

W części praktycznej egzaminowany potwierdza swoją umiejętność bezpiecznego prowadzenia łodzi motorowej i stosowania w praktyce wiadomości technicznych i nautycznych.

Wymagania  :      - ukończone 14 lat

 

 

 

 

Kto szkoli ?  

Kapitanowie Motorowodni – Instruktorzy Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego


Cena 595 pln

 Zapewniamy:

·         Motorówkę Galia 475 z silnikiem Yamaha 60 KM

·         bezpieczeństwo na wodzie 

·         wykwalifikowaną kadrę instruktorską

·         pełne szkolenie teoretyczne i praktyczne do egzaminu na stopień                     sternika motorowodnego

·         wspaniały wypoczynek i świetną zabawę 

 Najbliższy termin:

14 kwietnia 2018 - zajecia teoretyczne w siedzibie Liberty Motors, Łódź ul. Dąbrowskiego 207/ 213 - wejście przez salon Yamaha (1 piętro).

15 lub 19 lub 20 lub 21 kwietnia -zajęcia praktyczne(do wyboru jeden z podanych dni) - Łódź, Stawy Stefańskiego, ul. Patriotyczna

22 kwietnia - egzamin

 Cena nie zawiera :

·   kosztów egzaminu 250 pln;  zniżka 50% dla osób poniżej 26 roku życia,
    uczących się  - 125 pln 

·   kosztów patentu 50 pln; zniżka 50% dla osób poniżej 26 roku życia,                 uczących się - 25 pln

  

   Procedura uzyskania patentu                      

Po egzaminie każda osoba indywidualnie występuje do Polskiego Związku Motorowodnego z wnioskiem o wydanie patentu.
Do wystawienia patentu należy zebrać następujące dokumenty:

Wyżej wymienione dokumenty należy przysłać pocztą, bądź dostarczyć osobiście do biura Polskiego Związku Motrowodnego i Narciarstwa Wodnego:

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
ul. Nowogrodzka 40, 00-691 Warszawa                                                                     

Ramowy plan dnia  zajęć praktycznych:

Kursanci są podzieleni na grupy 2 -3 osobowe, podział na grupy odbywa się podczas zajęć teoretycznych.  Ilość grup jest uzależniona od liczny kursantów. Podczas zajęć praktycznych uczymy się BEZPIECZNEGO użytkowania i obsługiwania wszystkich urządzeń motorówki. Ćwiczymy objęte programem szkoleniowym manewry oraz  kilka nieobowiązkowych, ale bardzo przydatnych podczas późniejszego pływania.

 

Zapraszamy na kurs radiooperatora SRC (UKF) -  termin 07.04.2018r. 
 

 

Kurs trwa około 6 godzin, kończy się egzaminem.  Odbywa sie w Yacht Clubie Albatros - Łódź ul Piotrkowska 36. 

 

Obecnie każdy statek morski- jacht, motorówka musi posiadać na swoim pokładzie „UKF-kę” z przystawką DSC - mówią o tym przepisy bezpieczeństwa, dobra praktyka morska i zdrowy rozsądek. Każdy, kto chce wyczarterować lub prowadzić jacht np w Chorwacji lub w Polsce, musi posiadać uprawnienia operatora bliskiego zasięgu SRC (Short Range Certyficate). Większość firm czarterowych wymaga od skippera posiadania tych uprawnień i warunkuje tym udostępnienie jednostki. 
Według umów międzynarodowych, prawo posługiwania się radiem ma osoba posiadająca uprawnienia operatora SRC lub osoba pod jego (jej) bezpośrednim nadzorem. W praktyce oznacza to, iż na pokładzie każdego jachtu morskiego musi znajdować się przynajmniej jedna osoba ze świadectwem SRC.

Masz pytania ? Dzwoń teraz + 48 603 67 77 88 kpt. Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17 ) 

KTO WYSTAWIA  PATENT ?

RYA Royal Yachting Association www.rya.org.uk . Świadectwa wydawane są przez RYA pod patronatem brytyjskiego costguard-u MCA Maritime and Coastguard Agency www.mcga.gov.uk 

CZEGO I JAK UCZYMY ?

Koncentrujemy się na ważnych zagadnieniach dotyczących korespondencji radiowej. Nie będziemy Was uczyć, na jakiej częstotliwości nadają poszczególne kanały, jakie są rodzaje modulacji fali, natomiast będziemy dużo czasu spędzać na praktycznym używaniu radia. Czy ktoś wie, na jakiej częstotliwości działają nasze telefony komórkowe? Myślę, że nie – mimo to wszyscy potrafimy przez nie rozmawiać. Każdy natomiast powinien wiedzieć, jakie formuły obowiązują podczas akcji ratunkowej czy przy wywołaniu innej jednostki.

Kurs zaczyna się rano o godz. 09:00 i ,z krótkimi przerwami, trwa do 15:00 - 16:00. Po kilku godzinach ćwiczeń, każdy z Was jest w stanie zaprezentować umiejętność praktycznej obsługi radia z przystawką DSC, umie odebrać i nadać komunikaty oraz zna zasady korespondencji radiowej. Pod koniec zajęć piszemy krótki test jednokrotnego wyboru z dwoma pytaniami opisowymi. Warto dodać, iż każdy z zarejestrowanych kursantów otrzymuje dostęp do osobistej strefy logowania, w której może pobrać materiały szkoleniowe oraz sprawdzić swoją wiedzę za pomocą elektronicznie generowanego testu. Testy tworzą się losowo w oparciu o pytania egzaminacyjne, a nadzorujący algorytm dopasowuje zestawy w odniesieniu do wcześniejszych wyników. 

SPRZĘT 

Zajęcia praktyczne odbywają się na rzeczywistych radiach morskich ICOM M411, a nie na symulatorach komputerowych. Radia te są powszechnie spotykane na jednostkach czarterowych i na półkach sklepowych całego świata. 

Icom przygotował dla nas specjalne zestawy treningowe (pozbawione końcówki mocy), które umożliwiają nadawanie i odbieranie komunikatów DSC oraz procedur głosowych, nawet w warunkach portowych. Komunikacja odbywa się po kablu sieciowym, dzięki czemu możemy bezpiecznie prowadzić zajęcia w portach i na statkach, z pełnym odwzorowaniem rzeczywistości (słyszymy rozmowy blisko przepływających jednostek, a w tym czasie wysyłamy i odbieramy sygnały DISTRESS). 

DLACZEGO U NAS ?

U nas nie stracicie paru dni na wkuwanie wiadomości, których nigdy nie wykorzystacie, nie będziecie musieli brać urlopu lub jechać specjalnie na egzamin w innym terminie i do innego miasta. Wszystko załatwicie w jeden dzień, w jednym miejscu,  zdobywając przy tym praktyczną  wiedzę i przydatne umiejętności.
Uczymy tak długo, aż pomyślnie zdacie egzamin. Całość prowadzona jest w bardzo bezstresowy sposób.
Dla nas najważniejsza jest skuteczność edukacji i Wasze zadowolenie, a największą nagrodą - dobra opinia. Najbardziej cieszą nas niezależne wypowiedzi na forach dyskusyjnych np. na grupie pl.rec.zeglarstwo i innych forach żeglarskich. 

KURS 

Kurs prowadzony jest w języku polskim, materiały szkoleniowe są po polsku, procedury radiowe odbywają się w języku angielskim lub polskim (zależy od woli kursanta - preferujemy angielski), test jest w języku angielskim, ale dla chętnych dysponujemy tłumaczeniami.  
Preferowana jest znajomość języka angielskiego na poziomie zrozumienia tekstu, ale nie jest to warunek udziału w kursie.

PATENT i POTWIERDZENIE ZDANIA EGZAMINU 

Patent wysyłany jest bezpośrednio z Anglii na wskazany w formularzu adres korespondencyjny. Trwa to od 3 do 8 tygodni od momentu zakończenia kursu. 
Po pomyślnie zdanym egzaminie każdy z kursantów może otrzymać pisemne potwierdzenie (PDF) o tym, iż zdał egzamin i oczekuje na wydanie certyfikatu. Ten dokument pozwala czarterować jachty w Chorwacji i prowadzić rejsy. Do tej pory wystawiliśmy kilkaset takich potwierdzeń i nigdy nie słyszeliśmy o jego zakwestionowaniu przez jakiekolwiek służby morskie.

WAŻNOŚĆ i OBOWIĄZYWANIE PATENTU
Patent jest ważny na całym świecie (również i w Polsce), można na jego podstawie pływać w strefie GMDSS 1 oraz rejestrować stacje radiowe na prywatnych i komercyjnych jednostkach w odpowiednich urzędach danego kraju (w Polsce jest to Urząd Komunikacji Elektronicznej). 

MUŚISZ MIEĆ ZE SOBĄ:

 • zdjęcie o wymiarach 3,5 na 4,5 cm (nowego lub starego typu, czarno białe lub kolorowe)
 • kartki/zeszyt i coś do pisania
 • dobry humor


PEŁNE KOSZTY KURSU SRC WRAZ Z EGZAMINEM:
cena kursu  350 zł + wydanie certyfikatu,egzamin, książka i formularz  - 350 zł -  całość: 700 zł

   Żeglarz jachtowy dla dorosłych

System weekendowy !!!

ZAPRASZAMY NA TERMINY INDYWIDUALNE DLA GRUP ZŁOŻONYCH Z MINIMUM TRZECH OSÓB !!

 

Najbliższy termin 1,2,3,5,6,12,13,19,20 maja 2018  

Uprawnienia :
- stopień żeglarza jachtowego uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych do 8,5 metra długości kadłuba po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele do godziny 17) 

Gdzie się odbywa?

Nad Zalewem Sulejowskim w ośrodku “Wodnik” w Bronisławowie. http://www.wodnikbronislawow.pl/wodnik/

Chesz podejrzeć jakie są warunki w porcie, w którym odbywa się szkolenie ???

Kamera " U Łysego " Bronisławów Wodnik: http://worldcam.live/pl/webcam/bronislawow 

Co Ci daje ten kurs ?

Uzyskujesz niezbędną wiedzę (praktyczną i teoretyczną) do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego (możesz do niego przystąpić na koniec szkolenia),który jest zwieńczeniem kursu (przyjazna, wolna od stresu atmosfera, którą tworzą egzaminatorzy pozwoli każdemu swobodnie przejść przez ten nieprzyjemny etap zdobywania wymarzonych uprawnień).

Dla kogo ?

Dla osób dorosłych, które nie dysponują dłuższymi okresami dni wolnych.

TERMINY INDYWIDUALNE DLA GRUP !!

Wyłącznie wykwalifikowani instruktorzy żeglarstwa, a szkolenie odbywa się na zadbanych i świetnie wyposażonych prywatnych jachtach, a nie na powszechnie wykorzystywanych, "zmęczonych życiem" sulejowskich Omegach.

Cena : 1295 pln

Zapewniamy :

·         komfortowe jachty

·         zakwaterowanie na jachtach

·         wykwalifikowaną kadrę instruktorską

·         pełne szkolenie do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego

·         wspaniały wypoczynek i świetną zabawę 

 

 Cena nie zawiera :

·         dojazdów 

·         wyżywienia

·         kosztu egzaminu i wydania patentu (250 pln egzamin i 50 pln patent - 50% zniżki                 poniżej 26 roku życia)

 

Ramowy plan dnia :

08:00   Pobudka i śniadanie

09:00 - 13:00 Zajęcia na wodzie, w przypadku złej pogody zajęcia teoretyczne

13:00 - 14:00 Przerwa obiadowa

14:00 - 17:30 Zajęcia na wodzie , w przypadku złej pogody zajęcia teoretyczne

18:30 - ..... grill i dyskusje panelowe o Meteorologii, Locji, Ratownictwie, Filozofii, Życiu, Kobietach,  itd :)

 

     Optymistyczne wakacje - Półkolonie żeglarskie 

                Stawy Stefańskiego Łódź - Ruda

             Wake & Roll Park, ul. Patriotyczna 3

 

 

 

 

Półkolonie żeglarskie to oferta skierowana do dzieci, które chcą rozpocząć

przygodę żeglarską
Proponujemy pięciodniowe turnusy nauki żeglowania dla dzieci w wieku 6-12 lat.

 

 

Program :

Półkolonie odbywają się od poniedziałku do piątku (razem 5 dni)

w godzinach 07:00 -16:00.
W programie

          nauka żeglarstwa na Optymistach

 

 

 • rejsy motorówką

 •  

 •  

 •  

 • zajęcia z bezpieczeństwa na wodzie

 •  

 •  

 •  

 •  

 • nauka węzłów

 •  

 •  

 •  

 • pływanie motorówką

 •  

 •  

 •  

 • holowanie na bananie

 •  

 •  

 •  

 • kąpiele pod nadzorem ratownika WOPR

 •  

   

   

   

 •  .

 • i wiele innych atrakcji...

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 

Plan dnia :
-
07.00 – 08.00 - zbiórka przygotowanie sprzętu do pływania
-09.00 – 12.30 - zajęcia na wodzie 
-12.30 – 13.30 - obiad  
-
13.30 – 14.30 - zajęcia popołudniowe na wodzie
-15.00
 - 15.30 - klarowanie sprzętu 
-15.30 - 16.00 - odbiór dzieci 

 

 

Terminarz

OPT I    02 07 - 06 07 2018 

OPT II   09 07 - 13 07 2018

OPT III  16 07 - 20 07 2018 

OPT IV  23 07 - 27 07 2018

OPT V   30 07 - 03 08 2018  

OPT VI  06 08 - 10 08 2018 

OPT VII 13 08 - 17 08 2018 

 

 

 

 

Cena 695 zł 

 

 

 

 

 

 

 

Cena zawiera
Wyżywienie (obiad i owoce w trakcie dni ),
 wodę do picia, ubezpieczenie NNW,

realizację programu półkolonii (z uwzględnieniem warunków atmosferycznych),

opiekę trenerów - instruktorów, komplet materiałów do zajęć lądowych,

jachty Optymist, pływanie motorówką Galia 475 i RiBem 490,  holowanie na

bananie i wiele innych...

 


Cena nie zawiera

Noclegów.

 

Masz pytania ?  Dzwoń teraz 603 677 788 kpt Przemek Stańczyk

  Szkolenie na stopień żeglarza jachtowego

 

Uprawnienia do zdobycia:
*stopień żeglarza jachtowego uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych do 8,5 metra długości kadłuba po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej

 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk (możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17) 

 

Gdzie się odbywa ?


Szlak Wielkich Jezior Mazurskich (port rozpoczęcia - AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin). Trasa jest wybierana przez Komandora rejsu i w trakcie rejsu dostosowywana do bieżących warunków pogodowo-szkoleniowych. 

Co Ci daje ten rejs ?

Uzyskujesz niezbędną wiedzę (praktyczną i teoretyczną) do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego (możesz do niego przystąpić na koniec szkolenia), który jest zwieńczeniem kursu (przyjazna, wolna od stresu atmosfera, którą tworzą egzaminatorzy pozwoli każdemu swobodnie przejść przez ten nieprzyjemny etap zdobywania wymarzonych uprawnień).

Terminy:

1. 23 06 - 07 07  2018 
2  07 07 - 21 07  2018
3  21 07 - 04 08  2018 
4  04 08 - 18 08  2018

 Cena :

·         1795 PLN

·         150 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź

·         125 PLN opłata egzaminacyjna PZŻ na stopień żeglarza jachtowego dla osób uczących sie poniżej 26 roku życia

 

Co się tam dzieje ?

Rejsy szkoleniowe organizowane przez "Albatrosa" to idealne połączenie szkolenia żeglarskiego i rejsu wędrownego. Przygotowane są dla tych, których codzienne stacjonarne szkolenie nuży. Oprócz możliwości zwiedzenia urokliwych zakątków Mazur, rejs taki daje możliwość pełnej realizacji programu szkolenia na stopień żeglarza jachtowego. Atutem takiej formy zdobywania uprawnień jest różnorodność spotykanych na wodzie sytuacji.
Na szkoleniach stacjonarnych manewrówka odbywa się zawsze w tym samym miejscu i ilość sytuacji żeglarskich jest bardzo ograniczona. Wędrowne szkolenie chroni przed staniem się tzw. "żeglarzem jednego portu i jednej zatoczki". Uczestnicy znajdują się codziennie w innych warunkach pogodowych i geograficznych, nabywają umiejętności przeprawiania się przez śluzy i kanały, uczą się kłaść i stawiać maszty, rzucać kotwicę, stawać na boi. Słowem - zdobywają praktyczne umiejętności niezbędne do samodzielnej żeglugi śródlądowej.

 
Wymagania  :

·         Ukończone 14 lat

·         Niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców na uczestnictwo w kursie   do pobrania w zakładce kontakt) 

 

Kto szkoli ?
Kadrę stanowią wyłącznie nasi wychowankowie, których dobrze znamy i cenimy za ich umiejętności dydaktyczne i zdolności komunikacji międzyludzkiej.

Na jakich łodziach się uczysz ? 
Uczysz się na naszych własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych  jachtach kabinowych.W skład naszej armady wchodzą: Twister, Antila, Viva 700

Skład załogi rejsowej 
5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt liczną grupą młodych ludzi. Ograniczona ilość uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie 
W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się żywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka, która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Po ciężkim dniu nauki manewrowania jachtem codziennie zapewniamy świetną zabawę - ogniska, gitarę i śpiew !!

   

 Zapewniamy:

·         zakwaterowanie na jachtach Tango sport, Sasanka Viva 700, Twister, Antila

·         pełne wyżywienie

·         ubezpieczenie NNW

·         opiekę sprawdzonej kadry

·         pełen program szkolenia na stopień ŻEGLARZA JACHTOWEGO

·         opłaty portowe i biwakowe

·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

 

Plan kursu :  

Plan dnia jest ramowy, uzależniony od warunków pogodowych i etapu kursu - może więc ulec zmianom.

08:00 Pobudka i śniadanie

09:00 - 09:10  Apel

09:30 - 15:00   Zajęcia na wodzie

15:00 - 16:00  Przerwa obiadowa

16:00 – 18:00  Zajęcia teoretyczne

18:00 – 22:00  Kolacja, nauka własna, ogniska

 Yacht Club Albatros wraz z Jackiem Paluszkiewiczem zaprasza na

 
REJSY REGATOWE PO WIELKICH JEZIORACH MAZURSKICH  
                                        
1. 23 06 - 07 07  2018 
2  07 07 - 21 07  2018
3  21 07 - 04 08  2018 
4  04 08 - 18 08  2018

 

                 
    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

Gdzie rozpoczyna się rejs?
Szlak Wielkich Jezior Mazurskich - port rozpoczęcia i zakończenia: Akademicki Związek Sportowy Wilkasy  nad jeziorem Niegocin.

Jak wygląda rejs? 
Uczestnicy są podzieleni na 5 osobowe załogi i zakwaterowani na jachtach TANGO 730 SPORT. Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia ścigają się na wyznaczonych i omówionych uprzednio trasach.
Ideą Rejsu regatowego jest przygotowanie uczestników do startu w regatach. Obóz ma charakter szkoleniowy. Podczas rejsu odbywać się będą wykłady dotyczące teorii pływania regatowego, pozwalające na zapoznanie się z obowiązującymi regułami współzawodnictwa oraz przepisami Komisji Regatowych. Uczestnicy nauczą się odpowiedniego trymowania jachtu, poznają taktyki pływania. Teorię wykorzystamy w praktyce poprzez codzienne ćwiczenia pod okiem doświadczonych instruktorów.

Podczas rejsu uczestnicy będą mieli okazjE wystartować i sprawdzić swoje nabyte umiejętności w II Międzynarodowych Regatach o Puchar Albatrosa  oraz podobnych w zależności od terminarza regat na Wielkich Jeziorach Mazurskich. A wieczory?? Ogniska, szanty....

Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości - Mikołajek, Giżycka, Węgorzewa. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec.  Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa regatowego.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zapewniamy:
·         zakwaterowanie na jachtach Tango730 Sport
·         pełne wyżywienie
·         ubezpieczenie NNW
·         opiekę sprawdzonej kadry
·         opłaty portowe i biwakowe
·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę
 
Terminy:
1. 23 06 - 07 07  2018 
2  07 07 - 21 07  2018
3  21 07 - 04 08  2018 
4  04 08 - 18 08  2018
 
Cena : 1895 PLN  - dla grup od 5 osób zniżki !
           150 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź
 
Dla kogo rejs?
Rejs regatowy przeznaczony jest dla osób z umiejętnościami i doświadczeniem żeglarskim - osób, które chcą sprawdzić się jako członkowie regatowego teamu oraz dowiedziec się jak pływać szybko. Nie wymagane jest posiadanie patentu żeglarskiego. Uczestnicy muszą mieć jedynie ukończone 16 lat.
 
Skład załogi rejsowej.
Załogi liczą 5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Grupa całego rejsu liczy max. 25 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi. Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.
 
 
Wyżywienie.
W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się wyżywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka, (przez niektórych zwana “inteligentką “ ;)), która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.
 
Czy rejs jest bezpieczny?
Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne - jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie - doświadczony Sternik.
 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

Data  28.04 – 05.05.2018 i 05.05 - 12.05.2018

Akwen nawigacyjny : Zatoka Sarońska i morze Egejskie,

Miejsce startu i końca rejsu : Ateny.

Przelot : Warszawa – Ateny (Ryanair)

 

Morze Egejskie jest fascynującym akwenem: kolebka cywilizacji, teren wielu bitew, kataklizmów i mniejszych tragedii, po których na dnie zalegają wraki, pozostałości zatopionych miast, a tu i ówdzie, zapewne i skarby. Podmorski świat pełen życia także warto odkryć, nurkując swobodnie w osłoniętych zatokach wysp, z dala od głównych szlaków i ośrodków turystycznych. Zresztą, nawet nie zanurzając głowy pod wodę, będziecie mieć z nim kontakt : delfiny, ryby latające, a nawet żółwie można spotkać na wodach Egejskiego. 

O ile latem nie zawsze panują tam optymalne warunki do żeglowania, szczególnie kiedy z N wieje meltemi, o tyle wiosną wiatry są bardziej sprzyjające i stabilne. Ponadto cały region jest znany z niezmiennie słonecznej pogody, w maju temperatura wody osiąga od 21°C do 23°C.

Dystans między poszczególnymi wyspami pozwala każdego dnia odkrywać inną. Jednocześnie odpowiednie zaprowiantowanie w Atenach sprawi, że nie będzie potrzeby cumować za każdym razem w porcie, noc na kotwicy w zatoce, z dala od zgiełku miasta i ruchu promowego ma swoją magię.

Przedstawione poniżej propozycje trasy rejsu zakładają optymalne warunki pogodowe oraz są dopasowane do średnio opływanej załogi. Ostateczny przebieg trasy będzie ustalony z ekipą na podstawie prognozy pogody oraz oczekiwań wszystkich w dniu rozpoczecia rejsu.

Przykładowa trasa Ateny - Kea (40 Nm) - Syros (40 Nm) - Sifnos (35 Nm) - Milos (31 Nm) – Hydra (63 Nm) - Ateny (36 Nm).                                                                     

Rejs odbędzie się na wygodnym i bezpiecznym katamaranie typu Nautitech lub Lagoon z wygodnymi kajutami wraz z pościelą i ręcznikami, kuchnią, kilkoma łazienkami z prysznicem i WC. Jednostka z pełnym wyposażeniem nawigacyjnym, żaglami marszowymi z pełnolistwowym grotem, oraz z pontonem i silnikiem zaburtowym.

Katamaran dodatkowo wyposażony w środki bezpieczeństwa dostosowane dla dzieci,

Katamaran zapewnia żeglarzom wiecej przestrzeni mieszkalnej. Jest też znacznie mniej podatny na przechył, co zwiększa wygodę żeglowania, a ponadto, w kursach pełnych, ma potencjał pływania szybciej niż jednokadłubowiec. Mniejsze zanurzenie pozwala kotwiczyć głębiej w zatokach i basenach portowych.

Koszt tygodniowego rejsu: 490 EUR/os. dorosła, 420 EUR/dziecko. Koszt obejmuje katamaran, jego wyposażenie dodatkowe oraz ubezpiecznie. Dodatkowo trzeba liczyć ok. 150 EUR składki na kasę jachtu (wyżywienie, paliwo, opłaty portowe, itp.).

 

Kontakt : kpt Ziemowit Stanczyk ziemowit@gmx.com  tel. 888 011 148             Instruktor żeglarstwa, kapitan jachtowy PZŻ, Yachtmaster RYA/MCA           

 

Więcej o żeglowaniu z dziećmi :

http://podroze.se.pl/poradnik/maluch-na-pokladzie-czyli-jak-bezpiecznie-zeglowac/4386/ 

 

Yacht Club Albatros wraz z Politechniką Łódzką oraz Politechniką Wrocławską zaprasza na
 
REJS MATURZYSTÓW I STUDENTÓW
PO WIELKICH JEZIORACH MAZURSKICH.
 
                                              Termin  04 08 - 18 08  2018

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

Gdzie rozpoczyna się rejs?
Szlak Wielkich Jezior Mazurskich - port rozpoczęcia i zakończenia: Akademicki Związek Sportowy Wilkasy nad jeziorem Niegocin.

Jak wygląda rejs? 
Uczestnicy są podzieleni na 5 osobowe załogi i zakwaterowani na jachtach. Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia starają się płynać razem. 
Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości -  Sztynortu, Mikołajek, Giżycka. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec.  Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa. A wieczory?? Ogniska, szanty, małe piwo…

Zapewniamy :
·         zakwaterowanie na jachtach Tango730 sport, Sasanka Viva 700, Focus,Antila
·         pełne wyżywienie
·         ubezpieczenie NNW
·         opiekę sprawdzonej kadry
·         opłaty portowe i biwakowe
·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę
 
Cena : 1695 PLN (1795 PLN zakwaterowanie na regatowym TANGO 730 ) - dla grup od 5 osób zniżki!
            150 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź
 
Dla kogo przeznacziny jest rejs?
Przeznaczony jest dla  studentów - osób, które nie były jeszcze nigdy na żaglach, a chciałyby sprawdzić czy zasmakują w tym fascynującym sporcie. Również dla posiadaczy stopnia żeglarza jachtowego rejs ten będzie okazją do pogłębienia swojej niedawno zdobytej wiedzy z zakresu prowadzenia jachtu.
W przypadku zebrania minimum 4 osób zainteresowanych szkoleniem na stopień żeglarza jachtowego instnieje możliwość zorganizowania takiego szkolenia i zakończenia rejsu zdobyciem podstawowych uprawnień żeglarskich.

Na jakich jachtach pływamy ?
Rejsy wędrowne organizujemy na własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych  jachtach kabinowych. W skład naszej armady wchodzą m.in. Tango, Sasanka Viva 700, Antila.


Skład załogi rejsowej.
Załogi liczą 5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi. Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim  dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie.
W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się wyżywieniem uczestników. Jest to tzw. intendentka (przez niektórych zwana “inteligentką “ ;)) która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.
 
Czy rejs jest bezpieczny?
Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne - jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie doświadczony Sternik.
 
Wymagania:
- legitymacja studencka
- dobre chęci :)
 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

 

 Rejs gimnazjalisów

                                                                   23. 06. -  07. 07. 2018

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)    

Gdzie rozpoczyna się rejs?

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich - port rozpoczęcia AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin

Jak wygląda rejs? 

Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia starają się płynać razem. 
Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości -  Sztynortu, Mikołajek, Giżycka. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec.  Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa. A wieczory??  Ogniska, szanty,…

  Zapewniamy :

·         zakwaterowanie na jachtach Tango730 sport, Sasanka Viva 700,  Twister, Antila

·         pełne wyżywienie

·         ubezpieczenie NNW

·         opiekę sprawdzonej kadry

·         opłaty portowe i biwakowe

·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

 

Termin:  23. 06. -  07. 07. 2018

Cena : 1795 PLN 
         + 150 PLN dojazd autokarem na trasie Łódź - Wilkasy - Łódź

 

Dla kogo rejs ?
Dla uczniów gimnazjów !! Przeznaczony jest dla osób, które nie były jeszcze nigdy na żaglach, a chciałyby sprawdzić czy zasmakują w tym fascynującym sporcie. Podczas rejsu istnieje możliwość szkolenia i zdania egzaminu na stopień ŻEGLARZA JACHTOWEGO 

Na jakich jachtach pływamy?
Rejsy wędrowne organizujemy na własnych, świetnie wyposażonych i utrzymanych  jachtach kabinowych. W skład naszej armady wchodzą: Tango 730 sport, Twister, Viva 700.Skład załogi rejsowej 
Załogi liczą 5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Cały rejs liczy około 30 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi. Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim  dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.

Wyżywienie

W kadrze jest miejsce dla specjalnej osoby zajmującej się wyżywieniem uczestników. Jest to tzw. Intendentka  przez niektórych zwana “inteligentką “ ;)), która decyduje o menu dnia i dostarcza odpowiednich składników niezbędnych do przygotowania posiłków, które załogi same przygotowują pod czujnym okiem swoich sterników. Taki sposób żywienia nie tylko w większym stopniu integruje młodzież, ale także niezwykle skutecznie uczy samodzielności.

Czy rejs jest bezpieczny?
Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne - jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie doświadczony Sternik.

 

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele od 10 do 17)    

Rejs stażowo - szkoleniowy

po Bałtyku i Morzu Północnym

 

Termin                                                                     

 I   21 08  -  30  08 2016       Trasa: Szczecin -  Amsterdam    

II   30 08  -  08 09 2016        Trasa: Amsterdam  - Szczecin                   

Rejs po rodzimym Bałtyku i Morzu Północnym organizujemy dla osób, które już wcześniej zasmakowały w żeglarstwie, posiadają podstawowe uprawnienia, a pałają nieodpartą chęcią poznania czegoś nowego, emocjonującego i niezwykłego, pragną wciąż rozwijać swoje umiejętności żeglarskie.  Morze Bałtyckie jest trudne, zimne i wymagające, a jednocześnie kusi swym urokiem niejednego pretendenta do tytułu nieustraszonego wilka morskiego. Pod żaglami dużego, stalowego, dzielnego i bezpiecznego jachtu  kursanci mogą zdobyć cenne doświadczenie w trudnych warunkach żeglugowych.

 

 Cena: 1595 pln

          250 pln kasa jachtu ( opłaty portowe, paliwo, wyżywienie do rozliczenia na koniec rejsu )

          250 pln Bus- do lub z Amsterdamu ( dojazd do lub z Szczecina we własnym zakresie ) 

 

Zapewniamy:

    •       kapitana

    •       jacht Cetus 8  "Gaudeamus"

    •       staż do stopnia  JACHTOWEGO  STERNIKA MORSKIEGO    

    •       ubezpieczenie KL

    •       wyżywienie ( kasa jachtu ) 

    •       szkolenie z obsługi GPS, UKF oraz innego sprzętu pokładowego

    •       niezapomnianą przygodę pod żaglami

Komandorem rejsu jest Kapitan Krzysztof Stańczyk tel.+ 48  605 736 440 

W czasie rejsu zależnie od warunków pogodowych  istnieje możliwość wypływania ok. 100 godzin, które niezbędne są do uzyskania stażu do stopnia sternika morskiego.

     

                                     CZAS POPŁYNĄĆ NA MORZE!!!

 

 szczegóły na maila: biuro@zeglarskiewakacje.pl

 

Masz pytania dzwoń  teraz +48 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk

Szkolenie stacjonarne na żeglarza jachtowego

w sezonie 2017 nie będzie prowadzone

 

Uprawnienia do zdobycia
Stopień żeglarza jachtowego uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz prowadzenie jachtów żaglowych do 8,5 metra długości kadłuba po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej

Masz pytania ? Dzwoń teraz 603 67 77 88 kpt Przemek Stańczyk ( możesz telefonować w dni robocze od 8 do 20, w soboty i niedziele do godziny 17)     

Gdzie się odbywa ? 
(Mazury) W ośrodku szkoleniowym AZS Wilkasy, nad jeziorem Niegocin.
http://www.azs-wilkasy.com.pl/

Ile trwa szkolenie ?
 Trwa 14 dni. Przez pierwsze 7 dni odbywa się manewrówka na idealnym dla początkujących jachcie Omega. W tym czasie uczestnicy kursu zakwaterowani są w domkach. W kolejnym tygodniu podnosimy poprzeczkę - kursanci zostają zakwaterowani na większych jachtach kabinowych - Sportina 682, na których pod koniec turnusu odbywa się egzamin praktyczny. W czasie turnusu odbywa się także pełne szkolenie teoretyczne - 6 wykładów tematycznych, prace bosmańskie, zajęcia z ratownictwa. 

 

Cena obejmuje :

·         zakwaterowanie

·         wyżywienie

·         szkolenie praktyczne

·         szkolenie teoretyczne

·         wspaniałą atmosferę i świetną zabawę

 

Cena : 

·         1695 PLN

·         130 PLN dojazd Łódź - Wilkasy - Łódź

·         125 PLN opłata egzaminacyjna PZŻ na stopień żeglarza jachtowego dla osób uczących sie poniżej 26 roku życia.                                                            

Wymagania :

·         Ukończone 14 lat.

·         Niepełnoletni - zgodę rodziców na uczestnictwo w kursie.  do pobrania w zakładce "Kontakt"

 

Galeria